Další blok polytechnické výuky - tentokrát jsme se na chvíli stali zedníky a zkusili jsme si zasoutěžit, kdo z nás postaví vyšší zeď. Více napoví fotografie z akce.

Za tým polytechniky Mgr. A. Wendlíková

Dne 23.2. se chlapci osmých a devátých ročníků zúčastnili basketbalového turnaje Prahy 9 a 14. Týmu naší školy sice nepřálo moc štěstí na koše, ale obecně hodnotíme týmovou hru velmi pozitivně. I přes nesportovní chování soupeřů se naši chlapci nenechali rozhodit a turnaj si velmi užili. Za jejich sportovní, čestné a spravedlivé chování jsme na ně všichni pyšní!

vedoucí týmu Klára Honz Kytková

Cesta 8. oddělení ŠD za Večerníčkovou čepičkou - od malé k velké. Někdy to bylo náročné, ale nakonec ji všichni zvládli.

S. Kysilková 

Karnevalový rej u nás propukl dne 22. 2. 2024 ve velkém stylu. Nejdřív se děti dozvěděly něco o tradicích spojených s masopustem a pak už hurá se veselit! Rozesmátý klaun komentoval celou akci svými vtípky a moudry, rozjeté babičky - důchodkyně rozjížděly disko jako za svých mladých let, chytrá věštkyně organizovala nápadité štafetové hry a červená muchomůrka zarecitovala básničku. Řeč je o našich vychovatelkách školní družiny, které se převlékly do originálních kostýmů. Děti akci hltaly - tancovaly, jásaly, soutěžily a na konci je čekalo překvapení v podobě “balónkové laviny” - nafouknuté balónky létaly po celé jídelně! Mohli jsme zde narazit na opravdu povedené kostýmy a masky žáků, sešlo se nám tu spoustu princezen a superhrdinů, ale třeba tu poskakovali i medúza, medvěd a jednorožec. Další převleky byly samozřejmě také moc krásné.

Jak jsme si karnevalové veselí užili, můžete vidět na přiložených fotografiích.

Za tým školní družiny

Mgr. Michaela Danielová z oddělení Medvědů

Do 11. 3. 2024 probíhá na  https://mapaskoly.cz/ dotazníkové šetření, všechni inforrmace najdete v emailu, který rozeslali třídní učitelé. Budeme rádi za vaši zpětnou vazbu. Děkujeme.

Dne 8.2. jsme měli možnost navštívit Národní divadlo a prohlédnout si jeho nádherné prostory. K prohlídce jsme měli i odborný výklad. Děti se také dověděly něco z historie Národního divadla.Na závěr jsme vystoupali na terasu, kde jsme si mohli prohlédnout zblízka trigy. Pro většinu dětí to byla první možnost  navštívit  Národní divadlo. Exkurze se dětem velmi líbila. 

Mgr. M. Radová

Vážení rodiče,

z personálně-organizačních důvodů dojde od 19.2.2024 k částečné změně rozvrhu některých tříd na 2. stupni. Změny znamenají pouze prohození pořadí hodin v rámci týdne, nikoliv změnu vyučujícího či konců vyučování. 

Nový rozvrh žáci obdrží ve škole a Vy i děti ho uvidíte od 19.2.2024 na svých účtech v Bakalářích.

Děkuji za pochopení.

 

Mgr. Naďa Koháková

ředitelka školy

Dne 8.2.  navštívily třídy 2.B a 2.C  Národní zemědělské muzeum.

Úvodní část  programu: „Včelky“ probíhala u včelích úlů na střeše muzea, potom jsme se přesunuli dovnitř, kde nám paní lektorka poutavě povídala o vývoji včel, pojmenování jednotlivých jedinců a seznámila nás s prací včelaře. Na závěr některé děti ochutnaly muzejní med a všichni si vyrobili malou svíčku z včelího vosku. Program se všem dětem velmi líbil a jejich všetečné otázky nejednou paní lektorku mile překvapily.

 

třídní učitelky 2.B a 2.C