Vážení rodiče,

podle nařízení Ministerstva zdravotnictví proběhne dne 22. listopadu 2021 antigenní testování na onemocnění covid-19. Testovat se budou přítomní žáci s výjimkou žáků s potvrzením OTN, tj. s ukončeným očkováním, potvrzením o prodělané nemoci nebo s negativním výsledkem testu z odběrových míst.

Žáci naší školy se budou testovat testem Sejoy– náhled zde.

Další informace naleznete:

https://www.edu.cz/covid-19/testovani-ve-skolstvi/

Pokyny k testování PCR

Současně s antigenním testováním proběhne PRO VYBRANÉ TŘÍDY i testování PCR ze vzorku slin tak, jak už probíhalo v minulém týdnu. Toto testování proběhne na pokyn MČ, která ho i žákům uhradí.

Testovat se bude ve třídách, kde byl při posledním testování PCR záchyt pozitivity: 1.B, 2.B, 5.A, 5.C, 8.C. Z tohoto testování jsou vyjmuti pouze žáci, kteří za poslední dva měsíce prodělali covid-19.

Prosíme rodiče, aby své dítě k testu PCR zaregistrovali na webové stránce  https://www.covid-ghc.com/skola (návod k registraci, k odběru, souhlas zde) a k registraci připojili QR kód zkumavky, do které v pondělí ráno 22.11.2021 provedou odběr vzorku slin dítěte. Dítě vzorek odevzdá tentýž den na vyzvání vyučujícího ve třídě. V případě, že se vám nepodaří naskenovat QR kód, zašlete, prosím se vzorkem i přiložený registrační formulář se souhlasem k testování. Děkujeme za spolupráci.

RNDr. Věra Cyprichová

ředitelka školy