Vážení rodiče,

podle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví na území vybraných okresů (včetně Prahy) proběhne dne 15. listopadu 2021 antigenní testování na onemocnění covid-19.

Testování se netýká žáků s negativním výsledkem PCR testu z odběrových míst ne starším 78 hodin.

Současně s antigenním testováním proběhne i testování PCR ze vzorku slin tak, jak už probíhalo v minulém týdnu. Toto testování proběhne na pokyn MČ, která ho i žákům uhradí. Toto testování proběhne jako součást projektu VŠCHT a Pražských vodovodů a kanalizací, kteří testují vzorky odpadních vod odcházejících z budovy školy na přítomnost viru C-19. Vědci hledají korelaci mezi počtem nakažených osob v budově a množstvím výskytu viru v kanalizaci.

Z tohoto důvodu prosím, aby se testování zúčastnili skutečně všichni žíci i zaměstnanci školy.

POMŮŽETE TAK ČESKÝM VĚDCŮM VE VÝZKUMU CHOVÁNÍ A VÝSKYTU COVID-19 V NAŠÍ POPULACI.

 DĚKUJEME ZA TO

Pokyny k testování PCR.

Prosíme rodiče, aby své dítě k testu PCR zaregistrovali na webové stránce  https://www.covid-ghc.com/skola (návod k registraci, k odběru, souhlas zde) a k registraci připojili QR kód zkumavky, do které v pondělí ráno 15.11.2021 provedou odběr vzorku slin dítěte. Dítě vzorek odevzdá tentýž den na vyzvání vyučujícího ve třídě. V případě, že se vám nepodaří naskenovat QR kód, zašlete, prosím se vzorkem i přiložený registrační formulář se souhlasem k testování. Bližší informace naleznete v přiloženém dopise od starosty Městské části Praha 9 zde. 

Děkujeme za spolupráci

RNDr. Věra Cyprichová

ředitelka školy