Vážení rodiče,

podle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví na území vybraných okresů (včetně Prahy) proběhne dne 8. listopadu 2021 antigenní testování na onemocnění covid-19.

Testování se netýká žáků s potvrzením OTN, tj. s ukončeným očkováním, potvrzením o prodělané nemoci nebo s negativním výsledkem testu z odběrových míst.

Žáci naší školy se budou testovat stejným typem testu jako v první dny školy – náhled zde.

Bližší informace naleznete:

https://www.edu.cz/covid-19/testovani-ve-skolstvi/

https://www.edu.cz/msmt-vydalo-aktualni-informace-pro-skoly-a-skolska-zarizeni-s-ucinnosti-od-8-a-15-11-2021/

Současně s antigenním testováním proběhne i testování PCR ze vzorku slin, tak jak už probíhalo v jarních měsících. Toto testování proběhne na pokyn MČ, která ho i žákům uhradí. Prosíme rodiče, aby své dítě k testu PCR zaregistrovali na webové stránce  https://www.covid-ghc.com/skola (návod k registraci, k odběru, souhlas zde) a k registraci připojili QR kód zkumavky, do které v pondělí ráno 8.11.2021 provedou odběr vzorku slin dítěte. Dítě vzorek odevzdá tentýž den na vyzvání vyučujícího ve třídě. V případě, že se vám nepodaří naskenovat QR kód, zašlete, prosím, se vzorkem i přiložený registrační formulář se souhlasem k testování. Bližší informace naleznete v přiloženém dopise od starosty Městské části Praha 9 zde. 

Děkujeme za spolupráci.

RNDr. Věra Cyprichová

ředitelka školy