Také se již letos můžete pochlubit pěstitelskými úspěchy? My v 1.C rozhodně :-). Na jaře jsme začali klíčit hrách, abychom viděli, jak se klube klíček a základ celé rostlinky. Poté jsme naklíčený hrách zasadili, dále jsme si zasadili ještě ředkvičky a lichořeřišnici, samé zdravé rostlinky, na kterých si můžeme pochutnat. Sluníčko nám přálo a dnes již postupně sklízíme ředkvičky, sem tam si zobneme list lichořeřišnice a netrpělivě vyhlížíme lusky hrášku. Z celého našeho zahradničení máme velkou radost, baví nás se o rostlinky starat. A také si teď už budeme pamatovat, jak dlouho trvá, než z jednoho malého semínka vyroste celá rostlinka, že k tomu potřebuje prostor, hlínu se živinami, sluníčko a pravidelnou zálivku. A také hmyz k opylení květů, abychom měli hrášek (nebo jiné plody nebo semínka). A samozřejmě všechny rostlinky potřebují hlavně nadšení malých zahradníků :-).

Třídní učitelka Eva Pflegerová